Dyniowy zawrót głowy

We wtorek, 30 października w naszej szkole odbył się halloweenowy pokaz fryzjersko - kosmetyczny oraz rozstrzygnięcie szkolnych potyczek kulinarnych pod hasłem „Dyniowy zawrót głowy”.
Uczniowie klas o profilu fryzjerskim i gastronomicznym zaprezentowali swe umiejętności pod pretekstem zabawy w przededniu ostatnio popularnych zabaw, które przyszły do Polski z Anglii i USA. Halloween był jednak tylko punktem wyjścia do pokazania inwencji młodych mistrzów fryzur, stylizacji i patelni.
 
 
 
 
I tak w Dyniowym zawrocie głowy Jury oceniało m.in: smakowitość potraw, stopień trudności i pomysłowości, stopień wykorzystania surowca, nakrycie stołu oraz estetykę i dekorację potraw.
 
Wśród przygotowanych potraw znalazły się : naleśniki z farszem dyniowym, zupa krem z dyni, pierogi z farszem dyniowym, ciasto marchewkowe z dynią, napój spice pumpkin latte, zapiekanka z dyni, racuchy z dni, gulasz z dyni oraz ciastka z puree z dyni. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, a wszystkie potrawy były przepyszne.
 
Po obradach Jury w składzie, którego znaleźli się dziennikarze skarzysko24, TSK24, nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: p. Grażyna Rokita i p. Małgorzata Lech-Derlatka ogłoszono wyniki konkursu:
 
I miejsce zespół IV- w składzie: Dominika Chmura, Samantha Di Filippo i Klaudia Łukomska;
II miejsce zespół V - w składzie: Nikola Jagiełło, Kamil Pajek;
III miejsce zespół II - w składzie: Wojciech Karnowski, Dominik Mucha;
 
W halloweenowych stylizacjach Jury w składzie: A. Sobocha, A. Nowak-Wierzchowska oraz M. Chyb przyznało nagrody w kategoriach:
Fryzura – Katarzyna Strzelecka 4tfs
Ubiór – Wiktoria Kępas 1tf
Makijaż – Angelika Warias 1 tf
Całość stylizacji – Sandra Chojnacka 3 A
 
Jednak wszystkie postaci prezentowały się wystarczająco przerażająco ( co można zobaczyć na zdjęciach). Za przygotowanie tej część pokazu odpowiedzialne były nauczycielki przedmiotów fryzjerskich: Anna Grabowska, Sylwia Kęczkowska, Ewelina Wilkosz -Sitarska, Donata Golis.
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności, a widzom zazdrościmy wspaniałej zabawy.
tekst: p. Agata Nowak - Wierzchowska,
zdjęcia: Karolina Rogozińska, Nikola Jagiełło, Dominika Chmura