Praktyki zagraniczne Erasmus +

27 października 2018r. szesnastu uczniów Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej w towarzystwie dwóch opiekunów wyruszyło na dwutygodniową praktykę zawodową do Wielkiej Brytanii w ramach programu Erasmus+. Po wylądowaniu na lotnisku w Luton, cała grupa udała się na zwiedzanie Londynu. Dzień obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Pierwszym punktem programu była wizyta w muzeum figur woskowych Madame Tussaud, w którym oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęć z  podobiznami osób znanych z różnych dziedzin życia, można było wybrać się w podróż mini taksówką i poznać historię Anglii w pigułce.

Dla miłośników nowoczesnych technologii muzeum oferowało także pokaz animacji w technologii 4D, co stanowiło nie lada rozrywkę dla nas wszystkich. Udając się na przemarsz po ulicach Londynu, odwiedziliśmy takie miejsca jak słynny Trafalgar Square oraz National Gallery, gdzie mogliśmy podziwiać dzieła słynnych malarzy takich jak Vincent Van Gogh, Edgar Degas czy Claude Monet. Przechodząc obok siedziby premiera na ulicy 10 Downing Street dotarliśmy do Green Parku, a następnie pod pałac królewski Buckingham Palace. Ostatnim punktem programu w tym dniu była 30-minutowa przejażdzka na London Eye, słynnym kole obserwacyjnym znajdującym się na południowym brzegu Tamizy. Dzień kolejny to wizyta naszych praktykantów w zakładach pracy, gdzie po zapoznaniu się z przepisami BHP rozpoczęli swoją zawodową przygodę.

Dnia 31.10.2018r. byliśmy z wizytą w jednym z zakładów mechanicznych w Bilston, w którym dwóch naszych mechaników odbywa praktyki. Mięliśmy okazję zaobserwować chłopców w akcji oraz poznać specyfikę ich pracy. W dniu naszej wizyty chłopcy mięli za zadanie dokonać min. demontażu systemu zasilania paliwa.

tekst: Łukasz Wnuk