Akademia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej szkole 14.11.18. miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Uświetnili ją swoją obecnością goście: p. Genowefa Piotrowska- żołnierz AK, p. Andrzej Jakubiec- wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, p. Jerzy Krawczyk- Naczelnik Wydziału Oświaty, p. Marzena Zajączkowska- Komendant Hufca OHP w Skarżysku- Kamiennej, p. Justyna Warwas i p. Ireneusz Kasprzyk- wychowawcy Hufca.
Z tej okazji młodzież pod kierunkiem p. Joanny Zagajnej- Wiatr przygotowała spektakl pod tytułem „ Drogi Polaków do niepodległości”.
 
W trzech odsłonach zostały ukazane ważne momenty polskiej historii. Część I- czas odzyskania niepodległości, część II- II wojna światowa i powstanie warszawskie, część III- czasy Solidarności. Słowa uznania należą się wszystkim aktorom z klas: 2a, 1Tps, 2Tgs, 3Tfs, 4Tfs oraz p. Marcinowi Karpecie za oprawę muzyczną, p. Agnieszce Sobosze i p. Annie Malik za dekorację, p. Pawłowi Wiatrowi za użyczenie nagłośnienia i Dawidowi Stasiorowskiemu za wypożyczenie świateł. Dla wszystkich widzów była to niecodzienna lekcja patriotyzmu, podkreślająca ogromny wkład Polaków w odzyskanie niepodległości, którzy wielokrotnie udowadniali, że „ ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”. A obowiązkiem nas, współczesnych, jest zachowanie pamięci o przodkach i bohaterach z przeszłości, „ bo naród, który traci pamięć, przestaje być narodem” i traci życie.
tekst: p. Joanna Zagajna-Wiatr,
zdjęcia: Dominika Chmura