Nasi uczniowie na ćwiczeniach w Instytucie Pojazdów i Maszyn

Uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy z Uniwersytetem Humanistyczno-Technologicznym w Radomiu uczestniczyli w specjalistycznych ćwiczeniach w Instytucie Pojazdów i Maszyn.
14.02.2019 technicy pojazdów samochodowych z 3TFS zapoznali się z ofertą Uniwersytetu Humanistyczno –Technologicznego w Radomiu uczestnicząc w ćwiczeniach i laboratoriach. Na liście zawodów z przyszłością z pewnością znajdują się te, które mają związek z rozwojem nowych technologii, usługami dla ludności, rozwojem nowoczesnego przemysłu, obsługą gospodarki i mobilnością a najbardziej z rozwojem przemysłu samochodowego. 
 
 
Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są wyposażone w elektronikę i nowoczesne technologie. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Zapotrzebowanie na techników pojazdów samochodowych jest coraz większe. Nasi uczniowie mogli zwiedzić i brać udział w zajęciach na wydziale mechanicznym w Instytucie Pojazdów i Maszyn.
Ćwiczyliśmy na stanowiskach:
-wielofunkcyjne stanowisko do badania systemów mechatronicznych samochodu z silnikiem ZI o bezpośrednim wtrysku (GDI)
-wielofunkcyjne stanowisko do diagnostyki i badania systemów mechatronicznych samochodu
-wielofunkcyjne stanowisko do badania systemów mechatronicznych samochodu z napędem hybrydowym
-laboratorium Hamowni Podwoziowej
-laboratorium Mechatroniki Samochodowej
Opiekun: P. Wiatr