Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej

Książki elektroniczne, tak samo jak książki drukowane, mają swoje święto. W marcu wiele bibliotek, e-księgarni i innych instytucji obchodzi Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna również włączyła się w obchody Międzynarodowego Tygodnia Książki Elektronicznej. Z tej okazji 8 marca 2019r. w Czytelni na ul. Towarowej zorganizowano zajęcia edukacyjne dla młodzieży pt. „Biblioteka cyfrowa – biblioteką jutra”. W zajęciach tych wzięli udział uczniowie klasy 2a wraz z p. Magdaleną Murawską. Zajęcia były wzbogacone prezentacją multimedialną przedstawiającą biblioteki cyfrowe w Polsce, ich zbiory oraz zasady korzystania z nich.
Na lekcji uczniowie dowiedzieli się, jakie są biblioteki cyfrowe w Polsce, jak funkcjonują oraz w jaki sposób można z nich korzystać. Mieli możliwość zastosowania tej wiedzy w zajęciach praktycznych – wyszukiwali interesujące ich dokumenty cyfrowe (zdjęcia, plakaty, starodruki) oraz inne materiały biblioteczne (pełne teksty lektur, opracowania, biografie autorów).
tekst: p. Agata Nowak - Wierzchowska