Pozdrowienia z Anglii

Po tygodniu solidnej pracy przyszła pora na weekendowe wycieczki. Nasi uczniowie i ich opiekunowie wybrali się w sobotę na wycieczkę po zjawiskowej Walii. Pogoda i nastroje jak zwykle dopisywały.

Pierwszym miejscem które odwiedziliśmy był bajkowy Portmeirion zaprojektowany przez architekta Clougha Williamsa-Ellisa. Później przyszła pora na górzysty park narodowy Snowdonia, znajdujące się na liście UNESCO miasto Conwy ze średniowiecznymi murami obronnymi, oraz wreszcie wiktoriański kurort nadmorski Llandudno. Po sutym obiedzie, spacerze nad Oceanem Atlantyckim oraz wizycie na molo przyszła pora na powrót do Bilston. Wszyscy na pewno długo będą pamiętać wizyte w kraju czerwonego smoka –Cymru.

W niedzielę eksplorowaliśmy Black Country, jak od wydobywanego tu węgla, zwykło się nazywać krainę gdzie mieszkamy. Wizyta w Black Country Living Museum przybliżyła nam to, jak wyglądało codzienne Zycie w miejscu gdzie rozpoczęła się rewolucja przemysłowa na świecie. Zwiedzanie całych domów i ulic pełnych osób w strojach z epoki wykonujących swoje codzienne obowiązki ,było niezapomnianym przeżyciem.

Od poniedziałku powrót do pracy , czyli jak zwykli mawiać Anglicy: „ business as ustal”. Pozdrawiamy ciepło z wiosennej i ciągle słonecznej Anglii.

Marcin Karpeta