Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

24 maja, we współpracy z OHP, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną i Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Skarżysku – Kam. Pedagog szkolny Pani Agnieszka Sobocha zorganizowała spotkanie dla uczniów naszej szkoły, podczas którego pani Magdalena Świerczyńska – psycholog i terapeuta rodzin z PPP w Skarżysku omówiła zagadnienia związane z prawidłowym funkcjonowaniem rodzin, poprawnych relacji w rodzinie oraz zagrożeniami, jakie czyhają na rodziny we współczesnym świecie
Pani Marzena Zajączkowska z OHP przedstawiła prezentację na temat dopalaczy (co to są dopalacze, jakie są skutki ich zażywania, objawy po spożyciu, możliwości szukania pomocy)
Pani Kinga Janus z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przeprowadziła wśród uczniów konkurs wiedzy o dopalaczach, skutkach ich zażywania i profilaktyce.
W konkursie wzięło udział 3 uczniów ze szkoły branżowej i 3 z technikum. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody (głośnik bezprzewodowy, plecak, 2 komplety słuchawek, podkładka pod mysz komputerową i pendrive) ufundowane przez OHP i Powiatową Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną.
 
Agnieszka Sobocha
Zdjęcia: Julia Belicka