Dzień Patrona 2019

5 czerwca w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość- Dzień Patrona. Od 2010 roku jest nim Władysław „ Oset” Wasilewski. Dla współczesnej młodzieży może on być doskonałym wzorem do naśladowania, bo to wzorowy uczeń, harcerz, syn, brat, kolega, patriota. Dyrektor szkoły, p. Halina Sieczka, w swoim wystąpieniu nawiązała do wspomnień klasowej koleżanki Władka, Haliny Sochackiej, która tak zapamiętała go z młodzieńczych lat: „ jako uczeń- bardzo dobry, zdyscyplinowany i sumienny. Cechowała go szczerość, umiejętność współżycia, koleżeńskość. Był inteligentny, o bujnej, wrażliwej naturze. Wysoki, szczupły, o zręcznej, wysportowanej sylwetce. Miał bardzo subtelne, delikatne rysy twarzy. Był zawsze pogodny, uśmiechnięty i bardzo miły- dlatego cieszył się ogólną sympatią. Nazywaliśmy go pieszczotliwie „ Ciasteczko””. Część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem p. Magdaleny Murawskiej i p. Marcina Karpety zaprezentowali uczniowie z klasy 1 Tps. Wykorzystując formę wywiadu, wcielili się w role osób bliskich Władkowi: brata ( Mieczysława Wasilewskiego ps. Kot), siostry ( Józefy Stefanowskiej Rybus ps. Poranek) i szkolnej koleżanki. W ten sposób pokazali bogaty i ciekawy życiorys naszego patrona.
Ważną częścią uroczystości było wręczenie nagród stypendialnych dla wyróżniających się uczniów ZSS-U. Prestiżowe stypendium „Oseta”, ufundowane przez p. Mieczysława Wasilewskiego, otrzymał Kamil Pajek z kl. 3 Tg. Stypendia nauczycielskie trafiły do uczennic ze szkoły branżowej: Dominiki Chruściel z kl. 3a i Katarzyny Szczygieł z kl. 2a. Te nagrody to świetna motywacja dla uczniów do osiągania jak najlepszych wyników w nauce oraz angażowania się w życie szkoły.
Przy tej okazji nagrodzeni zostali też uczniowie angażujący się w realizację narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3: Dominika Sidor, Dorota Minda, Klaudia Brzezińska, Weronika Majewska, Łukasz Siwiec, Jakub Dulęba, Patryk Żarski, Dominik Szafraniec, Julia Belicka, Emilia Belicka.
Joanna Zagajana - Wiatr
Zdjęcia: Dominika Chmura