Aktualności

Artykuły

 • 4TFS w Częstochowie

  19 kwietnia  klasa 4 TFS wybrała się na pielgrzymkę do Częstochowy by pomodlić się

  za pomyślność na maturze. Wspólnie z opiekunami, księdzem Tomaszem Jurzyńskim , panem Marcinem Karpetą i panią Agnieszką Sobochą wzięli udział we mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej oraz Drodze Krzyżowej wokół Wałów Jasnogórskich. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na zwiedzanie Jasnej Góry.

  Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i połamania piór na maturze.

  tekst: p. Agnieszka Sobocha

  Czytaj Więcej... o: 4TFS w Częstochowie
 • Albert Pająk na podium ...

  13.04.2018 roku uczniowie naszej szkoły: Gnat Piotr, Pająk Albert i Urban Karol z klasy 3 Tfs wzięli udział w eliminacjach szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Miło nam jest poinformować, że 3 miejsce wśród uczestników szkół ponadgimnazjalnych zajął Pająk Albert. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy.

  tekst: p. Michał Michalski

  zdjęcia: Krzysiek Jabłoński

  Czytaj Więcej... o: Albert Pająk na podium ...
 • Elegancko, zwiewnie i powabnie - konkurs fryzjerski

  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja konkursu fryzjerskiego tym razem pod hasłem „Elegancko, zwiewnie i powabnie”. Celem konkursu było wykonanie fryzury artystycznej, inspirowanej wiosną.

  Do konkursu przystąpiło 11 uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich z następujących szkół:

  - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu
  - Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  - Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Starachowicach
  - Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Suchedniowie
  - Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych im. W. „Oseta” Wasilewskiego

  Uczestników oceniało Jury w składzie: Pani Anna Leżańska – Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, Pani Monika Natora – właścicielka firmy Mona, Grażyna Ledwójcik- z firmy DANA i Pan Mariusz Busiek – redaktor naczelny portalu skarzysko24.pl.

  Zasady oceny końcowej przyjętej przez Jury konkursu to: inspiracja, pomysł oraz stopień trudności wykreowania postaci, całościowy wizerunek modelki, kolor, makijaż, wygląd oraz ubranie.

  Wyniki konkursu:

  Czytaj Więcej... o: Elegancko, zwiewnie i powabnie - konkurs fryzjerski
 • Paweł znów w czołówce

  6 kwietnia Paweł Pera z klasy 3Tfs wziął udział w XVI Konkursie Recytatorskim im. Jana Gajzlera w Suchedniowie. W tym roku recytatorzy mieli zaprezentować wybrany wiersz Gajzlera oraz utwór o tematyce patriotycznej. Paweł wyrecytował „ Rewię” J. Gajzlera i „ Byłeś jak...” K. K. Baczyńskiego. Swoją prezentacją zdobył III miejsce. To już kolejny sukces recytatorski Pawła. Gratulujemy i życzymy mu dalszych sukcesów.

  Tekst i zdjęcia: p. Joanna Zagajna - Wiatr

  Czytaj Więcej... o: Paweł znów w czołówce
 • Światowy Dzień Autyzmu

  2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Twórcy dnia chcieli skierować spojrzenia społeczeństwa na potrzeby osób z autyzmem oraz umożliwić im lepszy dostęp do terapii, a także zwrócić uwagę na dyskryminację, nadużycia i izolację, z którymi spotykają się ludzie z autyzmem i ich rodziny. Symbolem dnia stała się żarówka, a kolorem – niebieski. Skarżysko-Kamienna również przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Organizatorem obchodów w naszym mieście był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom PRAXIS. Uczniowie klasy 3TG, wraz z opiekunami, panią Agnieszką Sobochą i panem Łukaszem Wnukiem również wzięli udział w organizowanych w naszym mieście wydarzeniach.

  tekst i zdjęcia: p. Agnieszka Sobocha

  Czytaj Więcej... o: Światowy Dzień Autyzmu