Aktualności

Artykuły

 • Spotkanie wigilijne

  18 grudnia społeczność naszej szkoły spotkała się na tradycyjnej wigilii. W tym roku została ona przygotowana przez ks. Tomasza Jurzyńskiego, samorząd szkolny oraz uczniów z klas gastronomicznych. Obecnych na sali powitała dyrektor Halina Sieczka, po czym część artystyczną złożoną z kolęd, wierszy i tekstów poetyckich zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Uroczystość zakończyła się łamaniem opłatkiem oraz spożyciem wypieków przygotowanych przez klasy gastronomiczne. Wszystkich uczniom i pracownikom naszej szkoły życzymy Zdrowych, Wesołych i Spokojnych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020 r.
  zdjęcia: Natalia Szafraniec
  Czytaj Więcej... o: Spotkanie wigilijne
 • II edycja projektu - "Profesjonalny technik"

  Nasi uczniowie otrzymali dyplomy ze specjalistycznego szkolenia technicznego w ramach projektu „Profesjonalny technik – nauka, praktyka, praca” realizowanego przez Stowarzyszenie Wiedza i Rozwój w naszej szkole.
  Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
  tekst i zdjęcia: p. Mariusz Chyb
  Czytaj Więcej... o: II edycja projektu - "Profesjonalny technik"
 • Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  W dniu 13 grudnia 2019 roku w Sali Konferencyjnej PCRE w Skarżysku-Kam. został przeprowadzony etap rejonowy XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W zmaganiach wzięła udział także nasza uczennica - Nikola Scibisz z klasy 2TF odpowiadając na pytania zawarte w teście wyboru, który zawierał 30 pytań.
  Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta. Dopełnieniem zdobytej wiedzy była wygłoszona prelekcja przez dietetyka Pana Pawła Pyzowskiego z Gabinetu Fizjoterapii i Dietetyki Activ-Med w Skarżysku-Kamiennej na temat zdrowego trybu życia. Przedsięwzięcie realizowane było przez Polski Czerwony Krzyż przy współudziale Urzędu Miasta Skarżysko-Kamienna.
  tekst i zdjęcia: p. Sylwia Kęczkowska

  Czytaj Więcej... o: Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
 • „Jak poślubić milionera?” czyli 1TGF w kinie

  12 grudnia klasa I TGF wraz z wychowawczynią J.Kowalczyk i panią E.Wilkosz w ramach integracji zespołu klasowego wybrała się do kina w MCK-u na komedię „Jak poślubić milionera? ”. Wspaniała obsada, zabawny scenariusz wprowadziły nas w bajkowy nastrój, pozwalający uwierzyć, że w życiu wszystko się może zdarzyć i…. nawet latem może padać śnieg.

  Czytaj Więcej... o: „Jak poślubić milionera?” czyli 1TGF w kinie
 • III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski

  12 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Tomaszowskiego. Adresatami konkursu „Bitwa o włos” byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których fryzjerstwo to nie tylko zawód, ale także zainteresowanie i ogromna pasja. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu stylizacji fryzjerskiej zgodnej z hasłem: „W ślad za Antoinem – Kobieta XXI wieku…”. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut mieli za zadanie wykonać fryzurę, wykazując się kreatywnością, własną inwencją i pomysłowością oraz nowatorstwem rozwiązań w branży fryzjerskiej. II miejsce w tym konkursie zajęła uczennica naszej szkoły Amelia Flasińska z klasy 1TF. Nasza szkoła była reprezentowana przez następujące zespoły: Fryzjer - Amelia Flasińska kl. 1TF Modelka - Wiktoria Zugaj kl. 1TF Fryzjer - Łukasz Supierz kl. 2TF Modelka - Wiktoria Nowak kl. 2TF Fryzjer - Weronika Drypa kl. 2TF Modelka - Maria Kasińska kl. 2TF Opiekunem była p. Anna Grabowska Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  zdjęcia: p. Anna Grabowska

  Czytaj Więcej... o: III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski