Aktualności

Artykuły

 • Dzień Patrona 2019

  5 czerwca w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość- Dzień Patrona. Od 2010 roku jest nim Władysław „ Oset” Wasilewski. Dla współczesnej młodzieży może on być doskonałym wzorem do naśladowania, bo to wzorowy uczeń, harcerz, syn, brat, kolega, patriota. Dyrektor szkoły, p. Halina Sieczka, w swoim wystąpieniu nawiązała do wspomnień klasowej koleżanki Władka, Haliny Sochackiej, która tak zapamiętała go z młodzieńczych lat: „ jako uczeń- bardzo dobry, zdyscyplinowany i sumienny. Cechowała go szczerość, umiejętność współżycia, koleżeńskość. Był inteligentny, o bujnej, wrażliwej naturze. Wysoki, szczupły, o zręcznej, wysportowanej sylwetce. Miał bardzo subtelne, delikatne rysy twarzy. Był zawsze pogodny, uśmiechnięty i bardzo miły- dlatego cieszył się ogólną sympatią. Nazywaliśmy go pieszczotliwie „ Ciasteczko””. Część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem p. Magdaleny Murawskiej i p. Marcina Karpety zaprezentowali uczniowie z klasy 1 Tps. Wykorzystując formę wywiadu, wcielili się w role osób bliskich Władkowi: brata ( Mieczysława Wasilewskiego ps. Kot), siostry ( Józefy Stefanowskiej Rybus ps. Poranek) i szkolnej koleżanki. W ten sposób pokazali bogaty i ciekawy życiorys naszego patrona.
  Ważną częścią uroczystości było wręczenie nagród stypendialnych dla wyróżniających się uczniów ZSS-U. Prestiżowe stypendium „Oseta”, ufundowane przez p. Mieczysława Wasilewskiego, otrzymał Kamil Pajek z kl. 3 Tg. Stypendia nauczycielskie trafiły do uczennic ze szkoły branżowej: Dominiki Chruściel z kl. 3a i Katarzyny Szczygieł z kl. 2a. Te nagrody to świetna motywacja dla uczniów do osiągania jak najlepszych wyników w nauce oraz angażowania się w życie szkoły.
  Przy tej okazji nagrodzeni zostali też uczniowie angażujący się w realizację narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3: Dominika Sidor, Dorota Minda, Klaudia Brzezińska, Weronika Majewska, Łukasz Siwiec, Jakub Dulęba, Patryk Żarski, Dominik Szafraniec, Julia Belicka, Emilia Belicka.
  Joanna Zagajana - Wiatr
  Zdjęcia: Dominika Chmura
  Czytaj Więcej... o: Dzień Patrona 2019
 • Warsztaty w "Strefie Rodzica"

  04 czerwca 2019 r. w Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej odbyły się warsztaty w "Strefie Rodzica". Nasi uczniowie zostali zaproszeni ponownie, aby wykonać fryzury, makijaże oraz manicure hybrydowy.
  Uczennice klasy 1TF: Natalia Fąfara, Weronika Drypa, Marysia Kasińska, Natalia Chochół, Natalia Jaskros, Ola Wiśnios, Karolina Ulewińska, Zuzia Pocheć, Wiktoria Nowak, Wiktoria Kępas, Angelika Warias, Patrycja Kowalska pod opieką Anny Grabowskiej i Anny Malik zajmowały się metamorfozą mam.
  Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i w oczekiwaniu na kolejne warsztaty.
  Anna Malik
  Zdjęcia: Anna Grabowska, Anna Malik
  Czytaj Więcej... o: Warsztaty w "Strefie Rodzica"
 • Powrót z zagranicznych praktyk

  Piątek 31 maja był, niestety, początkiem końca naszej angielskiej przygody.Poszliśmy do pracy po raz ostatni, prosząc pracodawców o ocenę naszych umiejętności i starań. Opinie były bardzo pozytywne i wielu z nas otrzymało propozycję pracy na stałe lub chociaż w czasie wakacji. Po południu, podczas uroczystego obiadu, angielski koordynator projektu wręczył nam certyfikaty potwierdzające odbyty staż i gratulował uzyskanych ocen. Po zakończeniu tej uroczystości spędziliśmy super wieczór grając w kręgle i robiąc ostatnie zakupy. Szkoda, że te dwa tygodnie upłynęły nam tak szybko.

  J. Domagalska

  Czytaj Więcej... o: Powrót z zagranicznych praktyk
 • Mecz Branżowa vs. Technikum

  W poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godzinie 11.50 w ramach „Dnia Sportu” odbył się rewanżowy mecz piłki nożnej chłopców między reprezentacjami Szkoły Branżowej i Technikum. We wrześniu zwyciężyła reprezentacja Technikum (5:2).
  Mecz rozegrano na boisku szkolnym w czasie 2 x 20 minut z 10 minutową przerwą. Drużyny liczyły po 7 zawodników na boisku, liczba zmian była dowolna.
  Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Szkoły Branżowej (6:3).
   
  Składy reprezentacji:
   
  Szkoła Branżowa
   Mateusz Bednarek
  Mateusz Jagieło
  Patryk Duda
  Kamil Mendak
  Grzegorz Łazarczyk
  Eryk Piętak
  Konrad Dreas
  Jakub Kwapisz
   
   
  Technikum
  Damian Piasecki
  Kacper Wydra
  Damian Okła
  Mikołaj Zatorski
  Łukasz Supierz
  Kacper Kowalik
  Marcel Urban
  Jakub Wesołowski
   
   
  Strzelcy bramek:
  Szkoła Branżowa: Mateusz Bednarek (1), Kamil Mendak (2), Grzegorz Łazarczyk (3).
  Technikum: Damian Okła (1), Kacper Wydra (2).
   
  Mecz przebiegał w sportowej atmosferze przy udziale kibiców.
  Organizatorami meczu byli nauczyciele wychowania fizycznego Wojciech Mańko i Waldemar Mączka.
   
   
  tekst i zdjęcia: Wojciech Mańko
   
  Czytaj Więcej... o: Mecz Branżowa vs. Technikum