Aktualności

Artykuły

 • Kolejne sukcesy recytatorskie naszych uczniów

  5 kwietnia 2019 r. w Suchedniowie odbył się XVII Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera. W tym roku hasłem przewodnim były słowa „ Co się komu w duszy gra...” pochodzące z „ Wesela” S. Wyspiańskiego. Uczestnicy prezentowali jeden wiersz J. Gajzlera oraz drugi dowolnego autora. Ich dobór miał wyrażać osobowość recytatora. W gronie jury w tegorocznym konkursie po raz pierwszy znalazł się Wojciech Niemczyk, aktor kieleckiego Teatru im. S. Żeromskiego, odtwórca głównej roli w filmie Konrada Łęckiego„ Wyklęty”. Naszą szkołę reprezentowała trójka doskonałych recytatorów. Wioletta Szafraniec zaprezentowała się w repertuarze wierszy: J. Gajzlera „ Echa leśne” i E. Jach „ Moja ziemia”. Karolina Łapka przygotowała wiersze: J. Gajzlera „ Gołoborze” i S. Gaszyńskiego „ Do Matki Polki”. Paweł Pera wyrecytował wiersze: J. Gajzlera „ Rewia” i anonimowy „ Mój kraj”. Juty dostrzegło talent recytatorski naszych uczniów. Paweł Pera zdobył wyróżnienie, zwracając uwagę swoją charyzmatyczną recytacją. Karolina Łapka zajęła II miejsce, a jurorzy podkreślili jej doskonałą dykcję, wyjątkowy nastrój i ekspresję prezentacji.
  To ogromny sukces naszych uczniów, którzy po raz kolejny udowadniają, że należą do ścisłej czołówki najlepszych recytatorów ze skarżyskich szkół.
  Joanna Zagajna - Wiatr

  Czytaj Więcej... o: Kolejne sukcesy recytatorskie naszych uczniów
 • Sprzątanie wokół Rejowa

  Dnia 03.04.2019 w środę uczniowie z klas 1TPS oraz 1TF wzięli udział w porządkowania terenu wokół zalewu” Rejów”. Akcja zorganizowana została we współpracy szkolnego Klubu Ekologicznego i Związku Wędkarskiego. Młodzież pod opieką p. A. Malik i p. W. Mączki posprzątała odcinek około kilometra wzdłuż linii brzegowej zalewu Rejów. Po ciężkiej pracy w nagrodę p. W. Mączka zorganizował ognisko. Było pieczenie kiełbasek i wspólne rozmowy. Młodzież zadowolona , stwierdziła że takie akcje powinny odbywać się częściej i oni chętnie wezmą w nich udział.

  Dziękujemy

  A. Malik, W, Mączka

  Czytaj Więcej... o: Sprzątanie wokół Rejowa
 • Blu day czyli Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

  Dnia 03.04.2019.r uczniowie naszej szkoły tj. grupa klasy 3TG z opiekunem M. Lech-Derlatką uczestniczyli w "Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu." Wzięli oni udział w Niebieskim Marszu oraz w części artystycznej, która się odbyła w MCK w Skarżysku - Kam. Nasza szkoła solidaryzuje się z osobami niepełnosprawnymi uczestnicząc w powyższych obchodach. Część artystyczna obejmowała spektakl: pt" Mój Anioł " oraz występ taneczny "Mój Książę". Zostały również ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego "Spektrum Autyzmu".
  Organizacja obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu ma na celu przybliżenie społeczeństwu problematyki związanej z autyzmem i podjęcie działań na rzecz zrozumienia i tolerancji osób dotkniętych autyzmem, które często spotykają się z nietolerancją i krzywdzącymi komentarzami ze strony społeczeństwa.

  Małgorzata Lech-Derlatka

  Czytaj Więcej... o: Blu day czyli Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu
 • Wielkanoc z PCK

  W  miniony weekend uczennice szkoły: Natalia Fąfara, Maria Kasińska, Angelika Warias, Weronika Drypa, Patrycja Kowalska (wszystkie 1 TF) wzięły udział w zbiórce żywności organizowanej przez PCK. Dzięki akcji "Wielkanoc z PCK" przygotowane zostaną paczki żywnościowe, które pozwolą zapewnić godne święta osobom w trudnej sytuacji materialnej.

  Sylwia Kęczkowska

  Czytaj Więcej... o: Wielkanoc z PCK