Aktualności

Artykuły

 • Mistrzowie CS GO

  W piątek 6 grudnia uczniowie z klasy 2 TPS (Piotrk Rudziński, Kacper Ślusarczyk. Patryk Goliński, Maciek Skrocki) oraz Łukasz Supierz z klasy 2TF zorganizowali turniej w CS Go, by wspólnie rywalizować i świętować Mikołajki. Rywalizacja była zacięta lecz najlepszą drużyną okazała się drużyna z klasy 2A w składzie:
  Konrad Woźniak,
  Patryk Sieczka,
  Jakub Klepner,
  Grzesiek Wikło,
  Mateusz Jagieło.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy przyszłych sukcesów.

   

  Czytaj Więcej... o: Mistrzowie CS GO
 • Mikołaj w Samochodówce

  6 grudnia do naszej szkoły dotarł Mikołaj. Niestety, Mikołaj nie przywiózł zbyt wielu prezentów. Nauczyciele zostali obdarowani słusznej wielkości rózgami, co zostało odczytane jako sugestia zmiany zachowania względem uczniów – chodzi oczywiście o klasówki i odpytywanie.
  zdjęcia: Natalia Szafraniec

  Czytaj Więcej... o: Mikołaj w Samochodówce
 • Mikołajki na lodowisku

  W dniu 05.12.2019r. klasy 1TF, 1TS i 2TF pod opieką p. Sylwii Kęczkowskiej, p. Pawła Wiatr i p. Mariusza Chyba w sposób nietypowy obchodziły mikołajki. Popierając ideę popularyzacji aktywności fizycznej wśród młodzieży przeprowadzono zajęcia na miejskim lodowisku. Po atrakcyjnych aczkolwiek wyczerpujących zajęciach młodzież delektowała się włoskimi przysmakami w pobliskiej pizzerii. Wspólnie spędzony poza szkołą czas dał możliwość wzmocnienia koleżeńskich więzi i pozwolił na chwilę oderwać się od nauki. NIE SAMĄ SZKOŁĄ ŻYJE ZSS-U.
  tekst: p. Sylwia Kęczkowska
  zdjęcia: p. Mariusz Chyb

  Czytaj Więcej... o: Mikołajki na lodowisku
 • Mikołajki w 1TGS

  W środę 4 grudnia klasa 1 Tgs z wychowawczynią wybrała się do Kombinatu Formy, by wspólnie świętować Mikołajki. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji, m.in. gry w kręgle czy cymbergaja. Spędzone razem chwile przyczyniły się do jeszcze lepszej integracji klasy. Młodzież przekonała się, że w naszej szkole jest czas nie tylko na naukę, ale i na przyjemności.
  tekst i zdjęcia: p. Joanna Zagajna-Wiatr

  Czytaj Więcej... o: Mikołajki w 1TGS
 • Historyczny sukces naszych uczniów

  W dniu 2 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym pt. "Władysław "Oset" Wasilewski 1921-1943. Harcerz, żołnierz, dowódca. Bohater wczoraj i dziś". Konkurs był organizowany przez Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej Ponury - Nurt, pod patronatem Oddziału IPN w Krakowie. Odbywał się w szkole podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK i Szarych Szeregów w Wielkiej Wsi. Rywalizowali harcerze i uczniowie szkół powiatu starachowickiego noszących imię partyzantów AK i Szarych Szeregów.
  Skarżysko reprezentowała nasza szkoła. ZSS-U reprezentowały uczennice z klasy 1TF i uczeń klasy maturalnej 4TG Kamil Pajek przygotowani przez naszego historyka p. Bożenę Chrzanowską.
  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy następujące miejsca:
  I miejsce uczennica 1TF Szafraniec Natalia
  II miejsce uczennica 1TF Szymańska Aleksandra
  III miejsce uczennica 1TF Zugaj Wiktoria.
  Reszta uczestników: Derlatka Oliwia kl. 1TF, Garbala Natalia kl. 1TF i Kamil Pajek z klasy 4TG zostało wyróżnionych.
  tekst i zdjęcia: p. Bożena Chrzanowska
  Czytaj Więcej... o: Historyczny sukces naszych uczniów
 • I miejsce Klaudii Łukomskiej

  05 grudnia 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego „ HIV/AIDS - żyj bez ryzyka”, zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznę w Skarżysku-Kamiennej oraz Powiatowe Centrum Edukcaji i Stowarzyszenie Arka Noego. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Klaudia Łukomska z klasy 4TG. W konkursie wzięła udział również Nikola Jagiełło z klasy 4TG.
  Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!!!
  tekst i zdjęcia: p. Anna Malik
  Czytaj Więcej... o: I miejsce Klaudii Łukomskiej