Aktualności

Artykuły

 • Wakacje, Wakacje……. Znów będą wakacje!!!!

  19 czerwca nadszedł długo oczekiwany (przez uczniów i nauczycieli) dzień – zakończenie roku szkolnego.
  Gości, nauczycieli, uczniów i rodziców przywitała dyrektor Halina Sieczka, która wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom. I tak wyróżniono uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, ale również mających osiągnięcia sportowe, działających w kole charytatywnym, szczególnie zaangażowanych w życie szkoły. Pani Marzena Zajączkowska wręczyła nagrody dla uczniów szkoły branżowej , która współpracuje z Ochotniczym Hufcem Pracy Skarżysko-Kamienna.
  W części artystycznej uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za wytrwałość w pracy nad ich wiedza i charakterami. Uroczystość zakończyła prezentacja zdjęć przypominających najciekawsze wydarzenia z życia szkoły w minionym roku szkolnym.
  Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie z rąk wychowawców odebrali upragnione świadectwa. Przed nimi 2 miesiące odpoczynku. Życzymy pięknej pogody i niezapomnianych wrażeń.
  Agata Nowak-Wierzchowska,
  zdjęcia: Dominika Chmura

  Czytaj Więcej... o: Wakacje, Wakacje……. Znów będą wakacje!!!!
 • Powiatowe zakończenie roku szkolnego

  18 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych w odbyło się powiatowe zakończenie roku szkolnego 2018/19. W uroczystości wzięli udział uczniowie wszystkich szkół i placówek wychowawczych z powiatu skarżyskiego, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz władze powiatu: wicestarosta Anna Leżańska, członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Bilska i Adam Ciok.
  Zebranych w szkole gości przywitała dyrektor ZSE Joanna Romanowska. Główną częścią uroczystości było wręczenie uczniom placówek ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego, dyplomów i upominków książkowych w wyróżnieniu za osiągnięte wyniki w nauce, sporcie i działalności charytatywnej.
  Oto nagodzeni uczniowie naszej szkoły:
  Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3:
  1. Dominik Szac - klasa 1A- za 100% frekwencję oraz bardzo dobre wyniki w nauce
  2. Elwira Sadowska - klasa 2A - za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie społeczne
  3. Katarzyna Szczygieł - klasa 2A - za dobre wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły oraz wysoką frekwencję
  4. Dominika Chruściel - klasa 3A - za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
  5. Konrad Szafraniec - klasa 3B - za dobre wyniki w nauce
  Technikum Nr 3:
  1. Julia Belicka - klasa 1TPS - za dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły
  2. Nikola Ścibisz - klasa 1TF - za bardzo dobre wyniki w nauce
  3. Weronika Wiśnios - klasa 2TGS - za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
  4. Dominik Chruściel - klasa 3TFS - za zaangażowanie w życie szkoły, reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych oraz udział w akcjach charytatywnych
  5. Kamil Pajek - klasa 3TG - za dobre wyniki w nauce
  A. Nowak-Wierzchowska
  zdjęcia: Donata Golis, skarzysko24.pl
  Czytaj Więcej... o: Powiatowe zakończenie roku szkolnego
 • Praktyki zawodowe uczniów ZSSU w Wielkiej Brytanii

  W dniu 19 maja 2019r trzecia grupa uczniów ZSSU rozpoczęła trwające 14 dni praktyki zawodowe w Anglii w ramach programu Erasmus + „ Praktyka zagraniczna- drogą do kariery”. Ośmiu mechaników, uczniów drugiej i trzeciej klasy technikum, oraz ośmioro uczniów klasy trzeciej technikum gastronomicznego wraz z opiekunami poleciało do miejscowości Bilston. W dni powszednie uczniowie odbywali praktyki u angielskich pracodawców, natomiast w weekendy zwiedzali najciekawsze zakątki Wielkiej Brytanii. Uczniowie zwiedzili Londyn, Liverpool, Birmingham i miejscowości Barmouth, Llangudno oraz ogród botaniczny Portmerilion w Walii. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie w pracy pomimo bariery językowej. Uzyskali od pracodawców certyfikaty potwierdzające odbyty staż i słowa pochwały za wykonaną pracę. Po powrocie do szkoły w dniu 13 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie praktyk. Podczas tej uroczystości pani dyrektor Halina Sieczka uroczyście wręczyła im certyfikaty.
  tekst i zdjęcia: Jolanta Domagalska
  Czytaj Więcej... o: Praktyki zawodowe uczniów ZSSU w Wielkiej Brytanii