Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych w Skarżysku-Kamiennej

Aktualności

Artykuły

 • II Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Samochodowej na Politechnice Warszawskiej

  W dniu 17 marca 2018 roku uczestniczyliśmy w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Samochodowej na Politechnice Warszawskiej na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Była to już XIX edycja konkursu. Szkolę reprezentowali: Robert Szcześniak 2TFS, Daniel Wójcik 3TFS, Dawid Wojcieszak 4TFS i Sebastian Chudziński 3A. Olimpiada organizowana jest w celu:

  1) stworzenia motywacji do podnoszenia poziomu kształcenia zawodowego w szkołach o profilu samochodowym i pokrewnych oraz wdrażania nowoczesnych metod kształcenia;

   2) pobudzania uczniów – przyszłych pracowników branży motoryzacyjnej – do samodzielnego zdobywania, poszerzania i aktualizowania wiedzy oraz umiejętności (samokształcenia), jak również do szlachetnego współzawodnictwa;

   3) upowszechniania najnowszej wiedzy z zakresu techniki samochodowej oraz technologii napraw pojazdów, jak również wzorców etyki zawodowej, a także rozwijania kultury technicznej;

   4) zainspirowania rywalizacji między szkołami o profilu samochodowym i pokrewnych o miano szkoły roku. Podstawami prawnymi organizacji olimpiady są: - rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. 2002 Nr 13, poz. 125, z późn. zm.), - § 31.1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (Dz. U. 2015, poz. 673).

  Czytaj Więcej... o: II Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Samochodowej na Politechnice Warszawskiej
 • III miejsce naszych dziewcząt

  W środę 14 marca, w hali sportowej I LO odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt. Turniej rozpoczął rywalizację szkół ponadgimnazjalnych we współzawodnictwie sportowym o puchar starosty skarżyskiego w 2018 roku. Miło nam poinformować, że III miejsce w tym turnieju zajęły dziewczęta z naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  zdjęcia: skarzysko24.pl

  Czytaj Więcej... o: III miejsce naszych dziewcząt
 • Konkurs „ Ojczyzna polszczyzna” rozstrzygnięty

  Z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego, w naszej szkole miał miejsce konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Ojczyzna polszczyzna” zorganizowany przez p. Joannę Zagajną- Wiatr i p. Agnieszkę Sobochę. Celem było zainteresowanie młodzieży językiem polskim, jego historią i pięknem a także propagowanie stosowania na co dzień poprawnej polszczyzny. W konkursie udział wzięło 8 uczniów, którzy wykonali ciekawe i różnorodne prace. Jury oceniło staranność wykonania, pomysłowość przekazu i oryginalność. 2 marca 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

  I miejsce zajęła Katarzyna Strzelecka z kl. 3 Tfs,

  II miejsce- Natalia Nowak z kl. 1 Tgs,

  III miejsce- Krystian Czyż z kl. 1 a.

  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie i nagrody pocieszenia. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszego zaangażowania w życie szkoły.


  tekst: p. Joanna Zagajna - Wiatr,
  zdjęcia: p. Agnieszka Sobocha

  Czytaj Więcej... o: Konkurs „ Ojczyzna polszczyzna” rozstrzygnięty
 • KOBIETKO !!!

  Z okazji Twojego święta zapraszamy do Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych na bezpłatne zabiegi pielęgnacyjne (badanie mikrokamerą), strzyżenie, modelowanie w wykonaniu uczennic z technikum fryzjerskiego, które odbędą się 12.03.2018  od 8.30-12.00 (pracownia fryzjerska sala 71)

  Uczestnictwo proszę potwierdzić telefonicznie: 41 25 11 834

  Czytaj Więcej... o: KOBIETKO !!!